خانه » محصولات » توری مرغی

توری مرغی

توری مرغی عموما بعنوان نگهدارنده عایق در سقف ها مورد استفاده قرار میگیرد. جهت خرید توری مرغی بایستی به وزن و جنس مواد آن دقت نمود چرا که مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت توری مرغی می باشد.

قیمت توری مرغی

تاریخ بروزرسانی: 1400/11/02

نام محصولقیمتچشمهعرضطولوزنتوضیحات
توری مرغی 6.2 کیلو2.220.000 ریال3/4 اینچ120 سانتی متر45 متر6.2 کیلوگرم---
توری مرغی 7 کیلو2.470.000 ریال3/4 اینچ120 سانتی متر45 متر7 کیلوگرمتعداد محدود
توری مرغی 8 کیلو3.140.000 ریال3/4 اینچ120 سانتی متر45 متر8 کیلوگرمفروش ویژه
توری مرغی 9.6 کیلو3.510.000 ریال3/4 اینچ120 سانتی متر45 متر9.6 کیلوگرم---

ویدیو معرفی محصول

 

ویژگی ها و انواع توری مرغی

توری مرغی از مفتول گالوانیزه در هم تنیده تولید می شود که حاصل آن نوعی توری با اشکال هندسی شش ضلعی، مربع و مستطیل خواهد بود. جنس این توری از مفتول گالوانیزه انعطاف پذیر بوده که معمولا  ضخامت آن 40 تا 70 صدم میلیمتر می باشد. عرض آن دارای 4 اندازه 90، 120، 150 و 180 سانتی متر و طول رول های آن 20 و 45 متر می باشد. این توری با چشمه های (ابعاد شبکه) 1 و 3/4 اینچ توسط دستگاه بافته می شود و مشابه توری گابیون و فرنگی می باشد. جنس مفتولی که در توری به کار می برند  گالوانیزه سرد یا گالوانیزه گرم می باشد.

از توری مرغی دو نوع ایرانی و خارجی (چینی) یافت می شود. نوع ایرانی آن که از کیفیت بالاتری نسبت به نوع خارجی برخوردار است از جنس گالوانیزه سرد و گرم می باشد. در صورتی که نوع خارجی آن فقط از گالوانیزه سرد استفاده می کنند. نوع توری ایرانی در برابر زنگ زدگی مقاوم بوده و به راحتی دچار خوردگی نمی شود. در چنین حالتی قطعا طول عمر بالاتری خواهد داشت و مقرون به صرفه تر می باشد. توری ها بر اساس جنس و شیوه بافت مفتول انواع مختلفی خواهند داشت. ممکن است توری از جنس پلاستیکی یا فلزی (گالوانیزه) باشد و با روش پیچش مستقیم یا دو جهته پیچیده شوند. گالوانیزه سرد علاوه بر کیفیت پایین، وزن بیشتری نیز داشته که باعث افزایش قیمت خواهد شد. در صورتی که گالوانیزه گرم نه تنها کیفیت بهتر و مقاومت بالایی در برابر آب و هواهای مختلف دارد به دلیل سبک بودن وزن کمتر و قیمت مقرون به صرفه تری نیز خواهد داشت.

 

موارد استفاده  و کاربرد توری مرغی

برخلاف باور عوام که تصور آنها از توری مرغی ساخت حصار برای دام و طیور می باشد، این توری کاربردهای صنعتی تر و مهم تری نیز دارد که عبارتند از:

از این توری به عنوان نگهدارنده عایق های حرارت و صدا  استفاده می شود. به عبارت دیگر در عایق کاری و ایزولاسیون سقف، از پشم سنگ و پشم شیشه محافظت می کند. سالن های ورزشی، سوله ها، کارخانه ها و انبارها از این کالا به وفور استفاده می کنند.

در صنعت ساختمان سازی به عنوان نگهدارنده  کاشی، گچ و سیمان کاربرد دارد. همچنین موجب افزایش مقاومت و تقویت بتن در حین ساخت و ساز می شود. زیرسازی گچ کاری، سنگ کاری، دور ستون و نصب کاشی از جمله کاربردهای این نوع  توری ها می باشد.

برای مراقبت و محافظت، با استفاده از توری  باغ و منزل را حصار کشی می کنند.

در ساخت مجسمه از توری استفاده می کنند.

به منظور تضعیف نمودن و جلوگیری از اختلالات امواج فرکانس توری تاثیر بسزایی دارد.

محافظت از آشیانه فرودگاه برای ایجاد فضایی امن از توری برای جلوگیری از ورود افراد استفاده می کنند.

با توجه به موارد استفاده از توری، جنس آن بسیار مهم خواهد بود. جنس مفتول های آن باید مطابق با شرایط آب و هوایی رطوبت و باران سازگار باشد تا دچار خوردگی و آسیب نشود. انتخاب چشمه باید با دقت صورت بگیرد. معمولا چشمه های ریز وزن بالا و در نتیجه  قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

مشخصات فنی توری مرغی

عرض

90 ، 120 ، 150 ، 180 سانتی متر

طول

45 متر

چشمه

¾ اینچ

وزن هر طاقه

5 الی 10 کیلوگرم

جنس

مفتول گالوانیزه گرم و سرد

ضخامت

0/40 الی 0/70 میلیمتر

از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

کافیست با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان متخصصین این حوزه بهره مند شوید.